Kdo jsme a kde jsme se tu vzali

Jsme Martin (31) a Lucka (33)

Původem nejsme ani jeden z Brna, ale už nějakých 5 let bydlíme na Lesné a líbí se nám tady čím dál víc.

Píše Martin:

Lucku jsem začal učit pít výběrovou kávu od doby co jsme spolu začli chodit, později sem ji občas něco ukázal na dílně, kde mám k dispozici profesionální kávovary. Občas si zkusila našlehat mléko, ale hlavně vždy si ráda dopřála cappuccino, nyní už i espresso i filtr – člověk se k tomu musí prostě propít.

Před rokem, kdy už měla pocit, že musí něco dělat, protože z naši 2,5 leté dcery jí už hrabalo a přípravu kávy zvládala skoro na mé úrovni mi oznámila, že bude chodit na brigádu do Komár Kafe na Náměstí SNP.

Do kavárny chodila pravidelně jako zákazník, protože vedle je dětské hřiště
kam chodíme s naši Adélkou a protože se jí tam líbilo, začala tam pracovat.

Komár Kafe se přestěhovalo do většího prostoru a Náměstí SNP zůstalo prázdné, ale my to tak nenecháme.

Před první zkušeností v kavárně si ještě stihla udělat kurz filtrované kávy v INDUSTRA COFFEE a základní baristický kurz u Adama Neubauera, aby si utvrdila informace, které jsem jí dával já.

Teď něco o mě

Já se pohybuji okolo kávy cca 7 let, nevím to přesně, protože nejdřív jsem byl hobík. Jedna úžasná slečna jménem Eliška Veselovská mi ukázala, že káva není jen to, co jsem viděl pít u svých rodičů a díky ní jsem na sobě začal makat, nejdříve 2 baristické kurzy u Roberta Trevisana. Poté jsem si koupil první profesionální použitý kávovar, který jsem do šroubku rozebral a složil a fungoval. Takto jsem fungoval asi 2 roky, než jsem opustil bývalou práci a založil Baristaservis.cz.

Začal jsem opravovat profesionální kávovary, což dělám dodnes,  může se to zdát jako mýtus, ale já si myslím, že opravář kávovarů by měl umět kávu připravit lépe, než kdejaký barista, protože musí znát technické věci i baristické věci.

V průběhu mé práce jsem se propil od italských káv až k světle praženým výběrovým kávám. Mimo kurzů u Roberta Trevisana jsem byl také u Adama Neubauera na pokročilém kurzu a určitě to nebyl poslední kurz, který bych chtěl absolvovat.