Technologie

Tato sekce je spíš pro ty, co se pohybují v kavárenství, ale třeba tyto informace pomůžou i potencionálním kupcům nového kávovaru.

Nejdůležitější je mlýnek na kávu. Ten jsme vybírali již dříve, kvůli kávovým cateringům. Limit byl 35 000 Kč a do tohoho limitu spadaly Anfim Scody 2, Compak E5 a NS MDXS. Vzhledem k tomu, že jeden starší Anfim jsme již používali, šli jsme opět do Anfimu a jsme s ním velice spokojeni.

V roce 2022 jsme pokukovali po jiném mlýnku, chtěli jsme od něj vyšší rychlost, vyšší konzistentnost a menší hlučnost, takové mlýnky se pohybují v cenovce okolo 70-100 tisíc korun. Karma nám pomohla a my jsme sehnali zánovní mlýnek Mazzer Kold S, který splňoval vše co jsme chtěli. Tento mlýnek je Porsche 911 v oblasti mletí kávy a z mého pohledu je to jeden z nejlepších mlýnků na trhu.

Kávovar je další kapitola příběhu.

Lajk by mohl mít problém, značek je mnoho, prodejců ještě víc. Orientovat se v trhu je občas dost komplikované.

Vzhledem k tomu, že moje hlavní zaměstnání je baristaservis.cz , kde opravuji profesionální kávovary a dělám i poradenství, nebylo to až zas tak obtížní.

Rukama mi prošla většina značek a tak jsem věděl, že pokud někdy budu budovat kavárnu. Potřebuji kávovar, který bude baristovi pomáhat a bude postavený jako „tank“.

La Marzocco byla jasná volba, nerezové bojlery, digitální nastavení teploty, skvělá tryska na páru, nerezové páky a rotační čerpadlo.

Konkrétně model La Marzocco GS3 AV

Pokud bych někdy chtěl ještě něco lepšího tak jsou ve hře 3 výrobci. Opět La Marzocco s modelem LINEA PB nebo STRADA AV, dále KVDW Mirage nebo Spirit a poslední značka, tentokrát z Ameriky a to je Slayer. ( Ohledně kávovarů Slayer bych byl malinko opatrný, je to tím, že je to kávovar z Ameriky a tím můžou být problémy s řešením servisu a náhradních dílů.)

Tyto 3 značky by jste měli znát pokud chcete pracovat s tím nejlepším a dělat to nejlepší.